hvem er vi?

Ledelse

randi

Leder
Randi Tang Nielsen

Arbejdsområde

  • Ejer af Dankbar ApS
  • Behandlingsledelse
  • Daglig ledelse

Layer 1

Souschef
Theresa Cecilia Olsen

Arbejdsområde

  • Støtte/kontaktopgaver
  • Projektopgaver
  • Forskningsopgaver
  • Behandling af spiseforstyrrelser

Skoleleder
Christian Madsen

Arbejdsområde

  • Skoleledelse
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Behandling af spiseforstyrrelser

Underviser i fagene:

  • Matematik, Samfundsfag
  • Svømning, Idræt

Layer 7

Administrativ leder
Christian Pagh

Arbejdsområde

  • Økonomi og administration

Underviser i:

  • Matematik

Uddannelsesleder STU
Louisa Rasmussen

Arbejdsområde

  • Uddannelsesplaner
  • STU-ledelse

Underviser i fagene:

  • Dansk
  • Engelsk
  • Samfundsfag

Cand. Psych. Aut.
Julie Aasbjerg Andersen

Arbejdsområde

  • Godkendt supervisor
  • Gruppeanalytiker
  • Psykoanalytiker

Socialrådgiver
Lis Dillon

Arbejdsområde

Børne-, ungdoms- og voksenpsykiater
Peter Jantzen

Arbejdsområde

  • Speciallæge i børne- og ungdomspsykiatri
  • Overlæge i Region Hovedstadens psykiatri

Psykoterapeut
Charlotte Krolykke Kristensen

Arbejdsområde

Pædagogisk leder
Anders Ploug

Arbejdsområde

Underviser i fagene:

  • Engelsk og dansk
  • Samfundsfag og historie
  • Idræt

Administration

Layer 7

Administrativ leder
Christian Pagh

Arbejdsområde

  • Økonomi og administration

Underviser i fagene:

  • matematik

Kontorassistent
Anette Nielsen

Arbejdsområde

  • Økonomi og administration

Kontorassistent
Marianne Hansen

Arbejdsområde

  • Økonomi og administration

Studiesekretær
Natalina Emilie Petersen

Arbejdsområde

Lærere

Lærer
Michelle Vinlöv

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver

Underviser i fagene:

  • Dansk
  • Engelsk
  • Samfundsfag

Layer 12

Lærer
Bjarne Melander Petersen

Arbejdsområde

  • ADL
  • Enkeltmandsprojekter
  • Støtte/kontaktopgaver

Underviser i fagene:

  • Dansk og historie

Lærer
Mikkel Brix Pedersen

Arbejdsområde

Støtte/kontaktopgaver

Underviser i fagene:

  • Matematik
  • Naturvidenskab
  • Fysik og kemi

Lærer
Christian Madsen

Arbejdsområde

Støtte/kontaktopgaver

Underviser i fagene:

  • Matematik og samfundsfag
  • Svømning og idræt

Lærer
Anders Ploug

Arbejdsområde

Underviser i fagene:

  • Engelsk og dansk
  • Samfundsfag og historie
  • Idræt

Lærer
Louisa Rasmussen

Arbejdsområde

Underviser i fagene:

  • Engelsk og dansk
  • Samfundsfag
  • Billedkunst
  • Fransk
  • Støttekontakt
  • ADL
  • Medborgerskab

Klinisk diætist
Stine Junge Albrechtsen

Arbejdsområde

Underviser i fagene:

  • Vægttab
  • Vægtøgning
  • Mave/tarmsygdomme
  • Livsstilsygdomme

Pædagoger og assistenter

Layer 1

Pædagog
Theresa Cecilia Olsen

Arbejdsområde

  • Støtte/kontaktopgaver
  • Projektopgaver
  • Forskningsopgaver
  • Behandling af spiseforstyrrelser

randi

Pædagog
Randi Tang Nielsen

Arbejdsområde

  • Støtte/kontaktopgaver
  • ADL
  • Behandling af spiseforstyrrelser

IMG_5911-e1452167195776

Pædagog
Kenneth Rosenberg

Arbejdsområde

  • Støtte/kontaktopgaver
  • ADL
  • Behandling af spiseforstyrrelser

Psykoterapeut
Anne Kaae

Arbejdsområde

  • Støtte/kontaktopgaver
  • ADL
  • Behandling af spiseforstyrrelser

Pædagog
Mia Dukakis-Levy

Arbejdsområde

  • Underviser i design
  • ADL
  • Støtteopgaver

Pædagog
Kira Sørensen

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Friluftsliv
  • Garnteri

Faglærer STU
Lotte Søs Nordlund Jensen

Arbejdsområde

  • Uddannet frisør
  • Stylingunderviser
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Workshops og design
  • Friluftsliv

Faglærer STU
Janeke Reimer

Arbejdsområde

  • Blomsterbinder
  • ADL
  • Støtte/kontaktperson
  • Brobygning mellem praktik

Faglærer STU
Thomas Laj Jensen

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Friluftsliv
  • Tømrerarbejde

Pædagogmedhjælper
Ewa Modela-Wasiak

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver

Gartner
Kristina Hjelte Jepsen

Arbejdsområde

  • Faglærer i gartneri
  • Friluftsliv
  • Støtte/kontaktopgaver

Gartner
Eva Thorsen

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Gartneri
  • Dyrehold

Jordemoder
Siine Jannsen

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver
  • Monitorering

Underviser i fagene:

  • Tysk
  • Design

Psykolog
Ulrik Mersø

Arbejdsområde

  • ADL
  • Støtte/kontaktopgaver

Pædagogmedhjælper
Nikolett Bajusz

Arbejdsområde

  • Engelsk
  • Matematik
  • Støtte

Gartner
Williams Elimian

Arbejdsområde

  • Bygge
  • Anlægsgartner
  • Beskæring
  • Belægning

Køkken og rengøring

køkkenassistent
Gitte Hybertz Østergaard

Arbejdsområde

  • Hjemkundskab

Serviceassistent
Zeynep Cakaloglu

Arbejdsområde